Середа, 16.10.2024, 03:21
САЙТ ЗАСТУПНИКА ДИРЕКТОРА З НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ ТА ВЧИТЕЛЯ ІСТОРІЇ МОРОЗА В.М.
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
Форма входу
Корисні посилання

Єдине освітнє інформаційне вікно України


ЧУТІВСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ С. ГОЛОВНИЦЯ КОРЕЦЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Село Головниця розташоване в східній частині Гощанського плато,яке поступово, знижуючись на північ, переходить в Поліську низовину. Ця частина плато несе на собі суцільний покрив чорноземів. Материнські породи в даній місцевості не відслонюються ніде, але залягають дуже глибоко.
Материнською породою, на якій утворився чорнозем, являється глей і глина. Внаслідок водонепроникності даних порід, грунти в багатьох місцях заболочені і потребують осушення.
Дана місцевість являє собою рівнину, на якій знаходяться дві балки; за селом сходяться в одну.
В мокру пору року на дні балок течуть невеликі струмки які вливаються в один впадають в річку Корчик (притоку річки Случ). Річка Корчик протікає за чотири кілометри від села. На півдні, на віддалі 1.5 кілометри, проходить заасфальтована автострада Київ-Брест (Київ-Львів).
Село Головниця знаходиться на віддалі 59 кілометрів від обласного центру міста Рівне. На схід від села, на віддалі 4 кілометри районний центр місто Корець.
Місцевість навколо села зайнята розораними полями, лугів, чагарників та лісу немає. Корисні копалини не зустрічаються.



ПОХОДЖЕННЯ  НАЗВИ СЕЛА ГОЛОВНИЦЯ

Існує декілька переказів, що пояснюють назву села, але найбільш достовірне пояснення дає церковно-приходський літопис. Ось що в ньому написано : „Название села происходит от слова «голова» и «ниц» указывающих на то, что село расположено на головах. И действительно западная часть села – школа, церковь и постройки многих крестьян построены на костях покойников когда-то сложивших свои головы «ниць»”.
Місцевість ця носить назву курганів. При копанні канав під фундамент або інших ям тут часто викопуються людські черепи і кості. Військової зброї викопувати із землі не приходилось. Це дає підставу стверджувати, що колись тут велась жорстока боротьба мирних жителів з кримськими татарами або турками, які часто нападали на мирну Волинь, а через деякий час було засновано село.

ІСТОРІЯ  СЕЛА
Точні відомості про Головницю відносяться до XVIII ст., коли село належало Іосифу Чарторийському, відомого тим, що за своє князювання дуже розширив і відбудував місто Корець. Внука Чарторийського Терезія вийшла заміж за Генріха Любомирського і село перейшло до її сина. Юрія Любомирського, а від Юрія дісталосьМечеславуЗеленському.
Панам Зеленським належала Головниця але до 1939р. Любомирські панували на Рівненщині майже 200 років і славилися, як найбагатші польські магнати. Вони викачували щороку з підлеглого їм населення близько трьох мільйонів злотих. Багатство йшло на гульбища та прикраси двору. Мінялися власники Головниці, але не мінялася доля її населення. Читати далі>>>

СЕЛО ГОЛОВНИЦЯ В РОКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ
Та дальший розвиток і піднесення народного господарства був підірваний Великою Вітчизняною війною.
Читати далі>>>

 
СЕЛО ГОЛОВНИЦЯ В ПІСЛЯВОЄННИЙ ЧАС

1945 рік став роком відродження зруйнованого фашистами народного господарства.  Читати далі>>>






Сільський активіст : Трохим Андрійович Масленчук











РОСТЕ, ОНОВЛЮЄТЬСЯ СЕЛО ГОЛОВНИЦЯ


Читати далі>>>

Дитячий садок "СОНЕЧКО"                                                  ГОЛОВНИЦЬКА ЗОШ



Пошук
Календар
«  Жовтень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Міні-чат