Карпати, Карпати…
Вже вкотре ми з моїм побратимом Віктором Миколайовичем Морозом організовуємо поїздки до Карпат. Здавалося, нічого нового ми не побачимо, але цього дня чекаєш, як свята, як зустрічі з храмом, у якому маєш піднести молитву покаяння, подяки і втішення…
Відмінність останньої поїздки від попередніх полягала в тому, що цього разу ми взяли з собою багато дітей, учнів Головницької школи, серед яких більшість складали пластуни. А тому вся організація життя нашої подорожі була за пластовою методою: ми відкривали і закривали день, молилися, піднімали прапор, фіксували і планували свої дії у наказах. А прощаючись і йдучи до сну, ми «пускали іскру» – ставали у коло, схрестивши і з?єднавши руки, потискали своєю правою рукою ліву руку сусіда, що у пластунів символізує їх єдність та спільність мети. «Ніч вже йде за верхи, ясне сонце зайшло, юнаки, тихо спіть без тривог, з нами Бог, з нами Бог», – співається на прощання. А поруч гори, терпке чисте повітря і шум Прута…
Забриніла весна своїми струнами і принесла велике свято для України і українців, 9 березня-День народження великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка
І не оминуло це свято Головницьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. В рамках Шевченківського тижня було проведено багато різноманітних і водночас цікавих заходів, а саме:
• Конкурс малюнків між 1-4 класами , переможцями якого стали Ольшанський Ярослав і Бобровський Іван (2 клас).
• Бліц-опитування «Шевченко та Біблія у 9 класі». Переможець Компанієць Микола.
• Літературна вікторина «Шевченко – частина серця України» у 11 класі (найкращі знання продемонстрували Дячук Андрій, Денесюк Олександр та Денисюк Владислав.
• Конкурс читців-декламаторів «Поезія Шевченка - то музики народної душі» який був проведений 10 березня. Переможцями між 5-7 класах стали Сліпчук Вікторія(5 клас,І місце), Коробка Ангеліна (5 клас,ІІ місце), Бобровський Максим (5 клас,ІІІ місце); 8-11 класи: Дорощук Яна (8 клас, І місце), Вознюк Ганна (10 клас,ІІ місце), Компанієць Микола (9 клас, ІІІ місце)
• Урок-презентація «Шевченко – поет, Шевченко – художник» у 5-7 класі.
• «Літературний ігроленд». Ребуси, кросворди, літературні задачі за творами Т.Шевченка у 6,7,8 класах (найактивніші учасники: Войтюк Сергій, Сенчук Марина).
Отож, давайте будемо виховувати любов та глибоку шану до славного минулого України, бо як казав великий Кобзар «… чужого навчайтесь, свого не цурайтесь!»
Учитель української мови та літератури Сліпчук Марія Василівна
24 лютого в актовій залі Головницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся урочистий концерт присвячений 25-ій річниці відкриття школи.
На заході були присутні голова Корецької районної державної адміністрації Черній Сергій Олександрович, головний спеціаліст управління освіти Корецької РДА Шуляк Наталія Євгеніївна, завідуюча Корецьким РМК Радковська Тетяна Василівна, учнівський та педагогічний колективи ЗНЗ, батьки та громада села. Організаційний комітет щиро вдячний за виявлену повагу усім запрошеним та особливо хотілося б відмітити неоціненну допомогу постійних спонсорів школи: голову Головницької сільської ради Омельчук Наталію Петрівну, директора місцевого маслозаводу «Екодар» Зімбеля Романа Дмитровича, депутата Корецької районної ради Бобровського Миколу Євгеновича, керівників ТзОВ « Лендком-Симонів», «Євростар» та власників місцевих магазинів Плисюка Валерія Анатолійовича, Матвійчук Оксану Василівну та Заїку Світлану Григорівну. Поділитися спогадами також запросили і колишнього директора школи Моцер Людмилу Іванівну, котра вшанувала всіх своєю присутністю, незважаючи на стан здоров’я. Не змогли обійтися і без настоятеля храму Івана Богослова Тарасенка Миколи Віталійовича. Діти старанно підготували концертну програму, використовуючи спогади вчителів, колишні фотоматеріали, непересічне почуття гумору та креативність у поєднанні з новітніми технологіями. Отож, ще раз велика і щира подяка усім, хто не забуває Головницьку рідну школу!
Конкурс Різдвяних вертепів 20 січня 2017 року відбувся в актовій залі Головницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, у якому взяли участь учні 5-11 класів. Вертепи оцінювали адміністрація та вчителі школи. На початку цього заворожуючого дійства слово про Різдво Христове сказала заступник директора з навчально-виховної роботи Краля Оксана Петрівна, яка подякувала всім присутнім за колосальну працю та чудове виховання дітей словом Божим. Після цього відбулось жеребкування між представниками вертепів.
Продивившись виступи всіх класів, журі вирішили, що перемогу комусь одному надати не можна, адже всі колективи проявили себе талановитими майстрами сцени. Адже справді присутні мали змогу побачили красиве виконання колядок, яскраві костюми, цікаве віншування та оригінальність сценарію.
Найбільш видовищними та театралізованими були виступи 9-го та 10-го класів. 8 клас відзначився гарною постановкою та оригінальними костюмами. Учні 5 класу показали себе впевненими та дорослими. Гарні віншування звучали від вуст 7 класу. Учні 11 класу ще раз показали свою майстерність та вміння триматися перед публікою. Масовістю та організованістю відзначився 6 клас. Таке дійство у школі ми проводили перший раз, але тепер це стане нашою хорошою щорічною традицією.
Зимові свята закінчились, але свято у наших душах залишиться назавжди. Хотілося б щоб всі пам'ятали такі слова: «Шляхом Ірода не йдіть, а до Бога поверніть».
Учениця 10 класу Вознюк Ганна.
Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 22 листопада 2016 року № 1/9-614, за підтримки Британської Ради в Україні спільно з громадською ініціативою «GoGlobal» з 12 по 18 грудня 2016 року в Головницькій ЗШ І – ІІІ ступенів вчителем англійської мови Устименко Тетяною Сергіївною було проведено Всеукраїнський тиждень англійської мови.
Захід присвячено офіційному закриттю Року англійської мови в Україні.
17 листопада 2016 року на базі Богданівського НВК відбулося засідання обласної школи управлінської майстерності з проблеми «Упровадження інформаційно-комунікаційних та інших інноваційних технологій у педагогічний процес ЗНЗ у контексті випереджувальної освіти», у роботі якого взяли участь Кузьмич Людмила Іванівна, директор, та Мороз Віктор Миколайович, заступник директора Головницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з теми «Використання інформаційно-комунікативних технологій та хмарних сервісів в управлінській діяльності керівника закладу».
Учасники семінару познайомилися з пріорітетними сучасними підходами до упровадження інноваційних технологій в освітній процес загальноосвітніх закладів Корецького району та з системою діяльності навчальних закладів Кореччини щодо впровадження інноваційних технологій в управління закладом освіти.
Учасники семінару відвідали Корецький Свято-троїцький жіночий монастир.
Учні 5-11 класів та педагоги Головницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів 9 листопада, ввімкнувши радіоприймачі «Кіпо» у 5-ти класних кімнатах і комп'ютери у публічно-шкільній бібліотеці та комп'ютерному класі, писали радіодиктант національної єдності на тему «Україна на зламі тисячоліть». Диктант містив за змістом багато відомостей з історії України, а за формою – пряму мову, цитати великого Кобзаря, багато власних назв. Учні та педагоги ЗНЗ охоче і активно долучилися до написання диктанту, маючи на меті об’єднати всіх небайдужих навколо українського слова. Декілька диктантів було відскановано і надіслано на перевірку на Українське радіо за адресою - rd@nrcu.gov.ua.